Tipy na výlet

Rodný dům Jana Herbena

V Brumovicích se 7. května 1857 narodil publicista a spisovatel dr. Jan Herben, souputník T. G. Masaryka.

Jan Herben se až do konce svého života zajímal o všechno, co se v Brumovicích událo a nikdy na rodnou vísku nezapomněl. Zemřel na Štědrý den r.1936 a byl pochován na pražském Olšanském hřbitově.
Na rodném domě Dr. Jana Herbena v Brumovicích je umístněna, jako symbol vzdání holdu slavnému rodákovi, pamětní deska od Antonína Lhotáka z roku 1937.

Stezka nad vinohrady

Stezka nad vinohrady je rozhledna východně od obce Kobylí ve výšce 334 m n. m. na kopci Kobylí vrch, který místní nazývají Homole. Vede k ní naučná stezka Kobylí. Byla navržena místním rodákem Jiřím Vojtěškem a Jakubem Rolečkem z brněnského ateliéru Keeo4design. Stavbu prováděla firma Teplotechna Ostrava od července do října 2018 s náklady 2,5 miliony korun, které uhradila obec 

Vinařství U Kapličky

 Rodinné vinařství je zaměřeno na výrobu kvalitních přívlastkových vín z hroznů vypěstovaných ve vlastních vinicích. Šetrné zpracování hroznů z redukované sklizně technologií řízeného kvašení dává vínům osobitý charakter, který ještě podtrhuje um a fantazie mladého sklepmistra. Sídlí v nově postaveném areálu, který jako by vypadl z malebných Ladových obrázků. Najdete tu sklepy, restauraci Retro Gril, vinárnu, Wellness Relax uprostřed vinohradů, Retro music Club, a moderně vybavený penzion s kapacitou 183 lůžek. A nad tím romantickou rozhlednu.

Aqualand Moravia

Vyrazte do aquaparku a užijte si koupání, tobogány, vířivky a nekonečnou zábavu na vodních atrakcích. Chcete naopak něco klidnějšího? Navštivte termální lázně a relaxujte v léčivé vodě.

U dětí nejvíc boduje vodní svět, ve kterém můžou řádit od rána do večera. Čím víc atrakcí a bazénů, tím líp. Potěší je nejen tobogány a skluzavky, ale také umělé vlny, divoká řeka nebo jízda na nafukovacích člunech. Hotový vodní ráj. A na nejmenší čeká dětský bazén.

Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín se nachází v severozápadní části města, na samotném okraji lužních lesů jižní Moravy. Rozkládá se tak na sedmi a půl hektaru lesní rovinné plochy, což předznamenává příjemnou procházku, pohodlnou pro příslušníky všech věkových kategorií, včetně tělesně postižených lidí. 

Novomlýnské nádrže

Za severní hranicí CHKO Pálava se nachází kaskáda tří vodních nádrží, které byly na dolním toku Dyje vybudovány v letech 1975 - 1989 na ploše 3 226 ha. Důvodem k jejich vybudování byla snaha zabránit případným povodním, slouží však také k chovu ryb, k rekreaci a provozování vodních sportů. Negativní stránkou vzniku nádrží byla ztráta nenahraditelného lužního lesa a změna celkového charakteru krajiny. V okolí těchto nádrží jsou ideální podmínky pro pěstování révy vinné a ovocnářství, což je rovněž významným rysem této oblasti. Stala se také jednou z nejvýznamnějších rybářských lokalit celé jižní Moravy.

Kostel sv. Antonína Paduánského

Marie Antonie z Lichtenštejna zde nechala roku 1716 vystavět kapli sv. Antonína Paduánského, jež byla v roce 1784 zvětšena na kostel. Za úprav roku 1798 byla původně plochostropá loď zaklenuta, v letech 1901 až 1903 byla loď zvětšena o novobarokní vstupní útvar s věží, současně bylo upraveno členění fasád, přestavěna sakristie s oratoří a vestavěna hudební kruchta

Větrný mlýn Klobouky u Brna

Celodřevěný mlýn německého typu je z původních osmi jediný, který v těchto místech dodnes stojí. V roce 1945, při osvobozování Klobouk, byl mlýn zasažen a vyhořel do základů. V 80. letech byla stavba renovována a postavena na původním místě. Dnes patří mezi pár posledních mlýnů v České republice, které mají kompletní vnitřní vybavení a jsou plně funkční. 

Zámek Lednice 

Lednicko-valtický areál byl na seznam dědictví UNESCO přidán v roce 1996. Rozsáhlý areál, přestavěný knížaty z Lichtenštejnu v jeden velký park, představuje svou rozlohou světově ojedinělou raritu. Nachází se zde velké množství drobných staveb barokní architektury, zámečky v romantickém stylu, rybníčky, parky. Mezi nejznámější památky patří zámek Lednice.

Lyžařský vlek Němčičičky

Areál lyžařského vleku je nejníže položeným areálem ve střední Evropě. Jeho dolní část se nachází v nadmořské výšce 180m n.m. Nejvyšší bod sjezdovky měří 240m n.m. Celkové převýšení svahu je tak 60m. Za příznivých sněhových podmínek jsou v provozu 2 sjezdovky.  Obsluhu zajišťuje vlek typu POMA. V provozu je také dopravníkový pás pro začátečníky. Hlavní sjezdovka a prostor u dopravníkového pásu jsou pokryty umělým povrchem, který umožňuje stálé lyžování i za nepříznivých sněhových podmínek. Možnost výuky lyžování s instruktorem.

Pavlovské vrchy

Pavlovské vrchy, hovorově Pálava  jsou vápencové pohoří v Česku, které se táhne na samém jihu Moravy od ohbí Dyje dvacet kilometrů na jih okolo Mikulova až ke státním hranicím s Rakouskem. Přestože nedosahují velké absolutní výšky (Děvín 549 m n. m.), vystupují monumentálně nad okolní nížinu a tvoří přírodní dominantu jihu Moravy. 

Zámek Mikulov

Jeden z nejmalebnějších moravských zámků stojí na výrazném vápencovém útesu zvaném Zámecký vrch v bezprostřední blízkosti centra města Mikulova, jež se nachází při hranicích s Rakouskem, v působivé vinařské krajině pod Pálavou na Břeclavsku. Původně románský, později gotický hrad ze 13., respektive 14. století byl v 16. a 17. století přestavěný na renesanční zámek 

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky